דבר המנכ"ל

Nava Ein-Mor

חברים יקרים,

נפלה בחלקי זכות גדולה להוביל את ארגון "יד לקשיש" מאז 1989, לפתחו ולהרחיבו, ובכך להעניק לאלפי קשישים מעוטי הכנסה הזדמנות לשילוב כלכלי וחברתי.

הרעיון המנחה את הארגון הוא כי יש לאפשר לקשישים להשאר גורם יצרני בחברה. בסדנאות האמנויות למלאכות יד המופעלות במתחם שלנו בשכונת מורשה בירושלים, מקבלים הקשישים הדרכה ותגמול כספי בגין עבודתם. בנוסף, הם זוכים למערכת נרחבת של שירותים בתחומים שונים כמו ארוחת צהריים חמה חינם, דמי נסיעה, טיפולי שיניים וכל זאת בנוסף לתכניות בין דוריות וקהילה תומכת ויצירתית אליה הם מגיעים על בסיס יומי.

"יד לקשיש" אמנם קיים מאז 1962, אך הערכים החברתיים והאנושיים אותם הוא מייצג נכונים היום יותר מתמיד. תוחלת החיים המתארכת ועימה מספרם הגדול של הקשישים הנזקקים מציגים בפני החברה הישראלית אתגרים רבים להתמודדות. האופן הייחודי בו פועל הארגון מציע לא רק מתווה אישי למאות הקשישים הפועלים בו אלא אף מודל להשראה וחזון לחברה בכללה. 

הנכם מוזמנים להיות שותפים שלנו בדרכים שונות כמו ביקור במתחם לסיור בסדנאות האומנות, רכישה של עבודות היד המיוחדות המיוצרות אצלינו על ידי הקשישים, ותרומה שתאפשר לנו להמשיך ולפעול ליישום והטמעת הערכים אותם אנו מייצגים. 

 

בברכה, 

 

נאוה עין-מור

מנכ"ל

לתרומה

בכל יום, כ- 300 קשישים נזקקים מאזור ירושלים מגיעים ל "יד לקשיש" אשר מאפשר להם להמשיך ולתפקד כאנשים פעילים ויצרניים בחברה. לתרומה

חדשות

צפו בסרטון שלנו